The Rolling Stones po rikthehen me album pas 18 vjetësh

By

The Rolling Stones thuhet se do të publikojnë albumin e tyre të parë muzikor pas 18 vitesh verën e ardhshme.

Lajmi vjen pas vdekjes së bateristit të grupit shumëvjeçar Charlie Watts në vitin 2021. Grupi legjendar i rock-ut e kaloi këtë verë duke performuar në vende të shumta anembanë Evropës për nder të 60-vjetorit të tyre si grup.

“Më është thënë se Mick Jagger, Keith Richards dhe Ronnie Wood u bashkuan në New York gjatë dy javëve të fundit për sesione regjistrimi, së bashku me një grup muzikantësh të klasit botëror për të përfunduar regjistrimet fillestare për prodhimin e tyre të parë të materialit origjinal në 18 vjet. ”, tha një burim i afërt me grupin për The Sun.

Burimi shtoi, “Pas vdekjes së Charlie kishte njëfarë paqartësie se çfarë të bënin më pas. Ata kishin planifikuar datat e stadiumeve kaq të shtyra përpara, por më pas nuk ishte e qartë se si dukej e ardhmja. Por tani ata kanë pasur kohë të reflektojnë; Ata të gjithë mendojnë se është gjëja e duhur të vazhdojnë të bëjnë atë që kanë bërë gjithmonë si grup, të bëjnë muzikë të re dhe shpresojmë që të hyjnë sërish në rrugë për ta performuar atë për fansat e tyre”.

Në fillim të kësaj vere, vokalisti kryesor Mick Jagger njoftoi se ai doli pozitiv për COVID-19, duke e detyruar grupin të shtynte koncerte të shumta.

Artikuj të ngjashëm