Dua Lipës i lejohen renovimet në pronën e saj por vetëm me një kusht!

By

Planet e Dua Lipës për një rregullim të gjerë të rezidencës së saj në Londër prej 6.75 milionë funtesh më në fund kanë marrë dritën jeshile – për sa kohë që asnjë nga makineritë në të nuk është më e zhurmshme se një pëshpëritje.

The Sun mund të zbulojë ekskluzivisht se këshilli lokal mbajti një takim të posaçëm të anëtarëve të këshilltarëve dhanë dritën jeshile për një renovim në katin përdhes dhe në mega-bodrumin.

Hapësira e mahnitshme në pronën e saj në perëndim të Londrës prej 7 milionë funtesh do të jetë e pajisur me një studio muzikore, pishinë, palestër, kinema dhe zonë qetësimi.

Aplikimi i Duas është vonuar për 13 muajt e fundit pas ankesave nga një grup lokal ruajtjeje.

Ai ndaloi planet, pasi përmendi “humbjen e hapësirës së gjelbër”, “humbjen e pemëve” dhe “çështjet e kullimit”.

Megjithatë, për fat të mirë për princeshën e popit, 27 vjeç, leja e planifikimit tani është dhënë me kushtin që ndërtuesit e saj të përmbushin disa kushte, pasi shtëpia ndodhet në një zonë strikte të konservuar.

Raporti i oficerit të planifikimit thekson se zhurma duhet të mbahet në minimum dhe “duhet të jetë më e ulët se niveli tipik i zhurmës ekzistuese në sfond me të paktën 10dB” dhe thotë se të gjitha makineritë dhe pajisjet duhet të montohen me “izolues kundër dridhjeve”.

Këngëtarja duhej të kishte një raport zhurme për pishinën, i cili thotë se nëse aplikimi i saj është i suksesshëm, atëherë zhurma nga motori i pishinës nuk mund të jetë më e madhe se 28 decibel, që është afërsisht zhurma e dikujt që pëshpërit (25db).

Dua gjithashtu ka rënë dakord të mbajë tre pemë historike në kopsht.

Ajo e bleu shtëpinë historike në vitin 2017 kur ishte vetëm 22 vjeç – dhe jetoi atje në izolim me ish të dashurin Anwar Hadid. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm