Rita Ora zbulon pse zgjodhi një fustan transparent për dasmën e saj

By

Rita Ora deklaroi dashurinë e saj për fustanin me të cilin zgjodhi të martohej me Taika Waititi.

Gjatë intervistës së saj për Vogue, saktësisht një vit pasi këngëtarja, 32 vjeçe, u martua me regjisorin, 47 vjeç, Ora tha se fustani që ajo zgjodhi ishte “i destinuar të ishte i saj”.

Inside Rita Ora and Taika Waititi's intimate, never-before-seen Los Angeles  wedding | Vogue France

E dizenjuar nga Tom Ford, fustani në formë me detaje me një shpatull ishte bërë tërësisht nga dantella e bardhë. Ndërsa pjesa më e madhe e trupit të këngëtares “For You” ishte e mbuluar me pëlhurë rrjetë, efekti i përgjithshëm ishte ai i një fustani të tejdukshëm. Pjesa luksoze ishte zbukuruar me dy harqe të mëdha të bardha, duke dhënë një ndjenjë më tradicionale nusërie. Ora bashkoi modelin Tom Ford me një vello të hollë me një shtresë, duke mbuluar fytyrën e saj me një të bardhë të zbehtë vezulluese.

I really love how simple and natural this look turned out. That really was the vibe of the day.

Megjithëse dizajni i ndërlikuar ishte krejtësisht në përputhje me stilin e Orës, ai nuk ishte bërë me porosi. Duke folur me shkrimtaren e Vogue, Alexandra Macon për përvjetorin e tyre të parë të martesës, Ora pranoi se e gjeti fustanin në një nga dyqanet e Tom Ford. Ajo ishte në një krizë kohore, kështu që kjo do të thoshte se pazari për fustanin do duhet të bëhej personalisht.

“Nuk e dija nëse fustani i duhur do të ishte në qytet, dhe thjesht rrezikova dhe shkova në dyqanin e Tom Ford, dhe ata e kishin pritur në mënyrë të përsosur me vello, në madhësinë time, nuk nevojiteshin ndryshime për të”, u shpreh ajo. “Dua të them, ishte sikur ishte menduar të ishte për mua, për të qenë e sinqertë.”

Ylli shtoi se Tom Ford “është një nga stilistët e saj të preferuar të të gjitha kohërave dhe njerëzit e preferuar në përgjithësi”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm