Dua Lipa feston 28-vjetorin me një arritje të jashtëzakonshme

By

Dua Lipa po feston ditëlindjen e saj të 28-të, por ajo ka një arsye tjetër për të argëtuar në ditën e saj të veçantë.

Kjo do të thotë, këngëtarja e One Kiss është bërë artistja e parë femër që ka zhbllokuar arritjen e realizimit të mbi 11 miliardë transmetimeve në Spotify për albumet e saj të shumta.

Kthehu tek festimet e ditëlindjes së yllit të pop-it, 28-vjeçarja ndau foto të mrekullueshme në Instagram me mbishkrimin, “duke ecur në vitin e 28-të”.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Më herët, fituesja e Grammy ishte gjithashtu e emocionuar teksa shënoi 8 vjetorin e këngës së saj të parë New Love.

Duke hapur zemrën e saj në platformën sociale, këngëtarja britanike shkroi: “8 vite më parë publikova këngën time të parë që e shkrova me @wyattish [Andrew Wyatt] dhe @emilehaynie (dhe video!)”, duke shtuar, “19 vjeçarja është shumë e lumtur që kemi arritur këtu.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm