Rita Ora po planifikon të krijojë familje?

By

Një ditë pasi Rita Ora lidhi martesën me regjisoren e Marvel, Taika Waititi verën e kaluar, ajo shkoi në studio dhe krijoi këngën e saj më personale deri më tani, titullin romantik të albumit të saj të ri, You & I, i cili u publikua të premten.

Çifti shkëmbyen betimet përpara miqve të ngushtë dhe familjes më parë, siç shpjegohet në “You & I”, një festë e ndjekur nga “Eternal Flame” e Bangles dhe “Sweet Caroline” e Neil Diamond.”

“Doja të luheshin të gjitha klasikët e mëdhenj sepse ishte shumë e lezetshme dhe argëtuese,” thotë ajo.

Megjithëse çifti në përgjithësi e mban lidhjen e tyre private, Ora është e gatshme të ofrojë njohuri për botën e saj përmes muzikës. Pasi u ndje e humbur në industri disa vite më parë, ajo tani ka dashuri duke frymëzuar tekstet e saj më të fundit dhe një kontratë të re me labelin BMG që i lejon asaj të zotërojë regjistrimet e saj kryesore. “U rilidha me gjithçka në jetën time që mendoj se duhej të përmbushej”, thotë ajo. “Më duket sikur po e filloj sërish”.

Me punën e saj më të mirë deri tani të zbuluar për botën, është e qartë se Ora ka goditur hapin e saj krijues, profesional dhe personal. Dhe çfarëdo që ajo të vendosë të bëjë më pas, Waititi do të jetë një prani inkurajuese përkrah saj.

“Mbështetësi dhe avokati im më i madh është Taika”, thotë Ora. Në të ardhmen, njerka e dy vajzave të tij (Te Kāinga o te Hinekāhu, 11 vjeç dhe Matewa Kiritapu, 7) shpreson që “një ditë” të zgjerojë familjen e tyre. “Kjo ka qenë gjithmonë një ëndërr e imja.” / Prive.al

Artikuj të ngjashëm