Rita Ora dhe Dua Lipa reagojnë për vdekjen e Jamal Edwards

By

Jamal Edwards, një figurë kryesore në industrinë muzikore britanike, i njohur për themelimin e platformës muzikore SBTV, e cila ndihmoi në popullarizimin e grimit dhe nisjen e disa muzikantëve të mëdhenj, vdiq të dielën. Ai ishte 31 vjeç.

Për vdekjen e tij të parakohshme kanë reaguar edhe dy yjet e mëdha shqiptare të muzikës botërore Rita Ora dhe Dua Lipa.

Përmes një postimi në llogaritë e tyre në Instagram, Rita dhe Dua ndanë fjalët më prekëse në dedikimin ndaj tij.

View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

“Zemërthyer të dëgjoi këtë lajm,” u shpreh Dua ndër të tjera në postimin e ndarë me ndjekësit e saj. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm