Reperi afrikan që këndoi shqip i uron shqiptarëve 28 Nëntorin

By

Reperi me prejardhje nga Republika Demokratike e Kongos, Cliqme u uron gjithë shqiptarëve Festën e Flamurit.

“1 Gjak është për 1 Komb

Kosova e Shqipëria

Bashkimi e Vëllazëria” – shkruan ai.

Cliqme ditë më parë publikoi këngën “Pavarsia” e cila celebron pavarësinë e shqipëtarëve.

Si një ripërpunim i këngës së Shkurte Fejzës “Mora fjalë”, Cliqme nis videoklipin me një fjalim shqip para fëmijëve në një shkollë në Prishtinë.

Përndyshe, reperi u bë i famshëm për shqiptarët falë bashkëpunimit me Capital T dhe Koach2.0 më projektin e quajtur “Across the World”. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm