Rënie drastike në peshë – Kjo është dieta dhe regjimi fizik i Adele

By

Këngëtarja Adele duket ne formë të shkëlqyeshme kohët e fundit, duke humbur shumë kilogramë që prej ndarjes nga burri i saj, Simon Konecki, në fillim të këtij viti.

Këngëtarja ka pasur gjithmonë një figurë të plotë dhe një qëndrim të vendosur të pozitivitetit të trupit.

Adele kishte bërë shëndetin e saj prioritet para lindjes së djalit të saj, Angelo, në 2012, dhe humbi peshë në atë kohë gjithashtu. Fituesja e shumëfishtë e Grammy është dukur gjithmonë e bukur, por humbja e tanishme e peshës i ka dhënë asaj një shkëlqim të shëndetshëm.

Image result for adele before and after

Kohët e fundit, ajo ka ndjekur një dietë që funksionon për të dhe që ka dhënë rezultate fantastike. Quhet Dieta e Sirtfood dhe ndërsa përfshin ushqime gruri, më të ulët në kalori, proteina, fruta dhe lëngje jeshile – dhe është mjaft e rreptë.

Ndjekësit e dietës lejohen vetëm 1000 kalori në ditët e para të fazës së parë të dietës. Ditët e fundit të fazës së parë lejojnë që ndjekësit të kenë deri në 1500 kalori.

Image result for adele before and after

Adele iu desh kohë që të mësohej me idenë e të ushtruarit në baza ditore.

Një burim i tha Us Ëeekly në korrik se këngëtarja e Rolling in the Deep filloi një regjim fitnesi pasi punësoi një trajner personal në L.A. “Ajo bën 60-minuta ushtrime që përfshijnë kardio, trajnime në qark dhe Pilates. Ajo gjeti një rutinë që po funksionon për të dhe po e shijon atë më shumë. ”

Related image

 

Artikuj të ngjashëm