Regjisori i njohur kosovar pjesë e jurisë në festivalin ndërkombëtar të filmit në Indi

By

Regjisori i njohur kosovar, Valmir Tertini po korr suksese ane mbanë botës.

Filmi i tij i fundit i titulluar “Vulë” është mirëpritur shumë mirë nëpër festivale ndërkombëtare dhe ka fituar qmime të shumta.

Regjisori vitin e kaluar ishte shpallur “regjisori më i mirë”, në festivalin e filmit, Lake City International Film Festival, në Indi.

Image result for valmir tertini

Festivali duket se ka qenë shumë i mahnitur nga puna e Tertinit pasiqë sivjet ata kanë ftuar regjisorin Kosovar të marrë pjesë në festival por kësaj rradhe në cilësinë e anëtarit të jurisë.

“Vitin e kaluar, si regjisori më i mirë në këtë festival, dhe tani jam i ftuar si juri vlerësuese. Falemnderit, me kënaqësi po e pranoj”, ka shkruar Valmiri në Facebook, duke treguar ftesën e marrë nga festivali./Prive.al

Artikuj të ngjashëm