Kim Kardashian po futet edhe më thellë në botën e filmit!

By

Netflix ka dalë fitimtar në një luftë ofertash për “The Fifth Wheel”, një komedi me Kim Kardashian.

Disa lojtarë të mëdhenj, duke përfshirë distributorë teatrale dhe transmetues, po konkurronin për filmin, sipas Deadline, i cili raportoi fillimisht lajmet për shitjen. Por dy nga pesë kompanitë u tërhoqën në minutën e fundit përpara se Kardashian dhe bashkë-shkrimtarët Paula Pell dhe Janine Brito të nënshkruanin me Netflix në vijën me pika.

Pell, një alum i “Saturday Night Live”, po prodhon “The Fifth Wheel” me Kardashian. Logline është i mbyllur, por Kardashian po luan “rrotën e pestë” së bashku me një kastë të ansamblit femëror. Bashkë yjet e saj nuk janë bërë të ditur.

Kardashian, biznesmenja e zgjuar që qëndron pas kompanisë së veshjeve të salloneve Skims dhe ylli i “Keeping Up With the Kardashians”, ka prerë dhëmbët e saj në botën e argëtimit me skenar. Ajo luajti në sezonin më të fundit të “American Horror Story” së bashku me Emma Roberts. Kardashian do të përfshihet shumë në rolin e saj si producente, sipas Deadline, dhe planifikon të përdorë statusin e saj të influencës për të promovuar “The Fifth Wheel”. Kjo e ndihmon faktin që ajo ka 364 milionë ndjekës në Instagram, si dhe një reality show, të rititulluar rishtazi “The Kardashians”, për të dokumentuar çdo lëvizje të saj. /prive.al

Artikuj të ngjashëm