Fëmijëria shqetësuese e Mariah Carey e bëri atë të dashurohej me Krishtlindjet

By

Për gati 30 vjet, sezoni i Krishtlindjeve ka qenë sinonim i dëgjimit të Mariah Carey dhe këngës së saj ‘All I Want For Christmas Is You’, e publikuar në vitin 1994.

Kaq ndikuese është bërë ajo këngë saqë është e para dhe e vetmja këngë e Krishtlindjeve që është certifikuar me Diamond dhe 25 vjet më vonë, në vitin 2019, arriti për herë të parë në vendin e parë në Hot 100.

Por pse Carey është identifikuar kaq shumë me kohën e festave? Cila është arsyeja që ajo i do kaq shumë Krishtlindjet? Ajo e rrëfen vetë: ka pasur një fëmijëri të vështirë, shkruan Marca, transmeton Klankosova.tv.

“Kur rritesh me një jetë të çrregullt dhe më pas je në gjendje të kesh këtë transformim ku mund ta bësh jetën tënde ashtu siç dëshiron të jetë, ky është gëzim për mua”, tha ajo për revistën W.

“Kjo është arsyeja pse unë dua që fëmijët e mi të kenë gjithçka që mund të kenë. Unë dua që ata të jenë në gjendje të kuptojnë se mund të jenë gjithçka që duan të jenë”.

Ajo shtoi se jo gjithmonë e ka ndjerë lumturinë si fëmijë, prandaj tani është shpesh shumë festive ose, siç e ka quajtur veten, mbretëresha e Krishtlindjeve.

“Njerëzit mendojnë se kam pasur këtë jetë të stilit të princeshës apo çfarëdo tjetër, një lloj ekzistence përrallore ku sapo u shfaqa, si “Ja ku jam!” Dhe kjo nuk është ajo që është,” shpjegoi ajo.

Artikuj të ngjashëm