“Qëndro në shtëpi” – Këto janë intervistat e artistëve shqiptarë gjatë karantinës në PRIVE

By

Pak muaj pas fillimit të vitit 2020, bota heshti.

COVID-19 apo Koronavirusi bëri që pothuajse të gjitha shtetet e botës të hyjnë në karantinë për të parandaluar virusin i cili ka marrë shumë jetë deri në këto momente.

Gjatë atyre muajve, njerëzit po qëndronin vetëm brenda, pa punë. Njësoj edhe artistët…

Shumë prej tyre kanë humbur mijëra euro për shkak të ndalimit të mbajtjes së koncerteve, dasmave e ahengjeve familjare, por pati edhe prej atyre që nuk ndaluan së bëri muzikë të paktën për të përfituar nga YouTube dhe platformat e tjera online.

Prive ka respektuar rregullat gjithë kohës duke realizuar intervista nga shtëpia bashkë me të famshmit shqiptarë.

Më poshtë mund t’I shihni fytyrat tona publike gjatë kohës së karantinës, duke folur nga shtëpitë e tyre për planet rreth muzikës.

Dhurata Dora, Kida, Shkurte Gashi, Fifi, Blero, Afrona Dika, Blero e Teuta, janë vetëm disa prej tyre që ishin pjesë e emisionit tonë edhe gjatë muajve më të vështirë për të gjithë njerëzit./Prive.al

Afrim Muqiqi

Rozana Radi

Neki Emra

Emina Çunmulaj 

Kida

Adelina Tahiri 

Mimoza Shkodra

Jonida Vokshi

Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli

Teuta dhe Adonisi

Angela Martini 

Afrona Dika

Jonida Maliqi

Shkurte Gashi

Learta Jakupi 

Dhurata Dora

Enca

Don Xhoni 

Soni Malaj 

Arbana Osmani 

Blero 

Fifi 

Armina Mevlani 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm