Aktori i njohur amerikan po vuan nga probleme të rënda shëndetësore

By

Aktori amerikan Nicholas Brendon po përballet me probleme të thella mjekësore dhe dhimbje të mëdha, pasi ylli ka pësuar “paralizë në organet gjenitale” dhe në këmbë.

Përfaqësuesi i Brendon, konfirmoi gjendjen e aktorit për Daily Mail, e cila raporton se ai do të detyrohet të anulojë punën promovuese për filmin e tij të ri, “Wanton Want”, për shkak të problemeve të tij mjekësore.

“Tani për tani ai është i përqendruar në shëndetin e tij. Ai nuk po bën promovim për filmin, tha menaxheri Theresa Fortier”. Këtë javë, gjërat janë bërë në mënyrë drastike më keq. Ai vuan nga paraliza në organet gjenitale dhe pjesët e tij intime.

“Mjerisht, gjendja e tij do të thotë se ai ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale për problemet e tij në rritje. Uroj që ai të shërohet dhe të jetë në gjendje të promovojë këtë film,” u shpreh ai.

Aktori vuan nga sindroma Cauda equina, një gjendje në të cilën rrënjët nervore në shpinë lumbale janë të ngjeshura, duke ndërprerë lëvizjen, ndjenjën dhe shpesh funksionin e organeve gjenitale, fshikëzës dhe zorrëve.

Muajin e kaluar, Brendon u arrestua për përdorimin e një ID të rreme në përpjekje për të blerë ilaçe me recetë. Ai u akuzua për mashtrim me recetë të një substance të kontrolluar dhe për refuzimin e identifikimit të tij kur u ndalua nga një oficer policie gjatë incidentit, i cili ndodhi në Indiana.

Sipas Fortier, të flini në një qeli burgu me dysheme betoni pas arrestimit të tij i rëndoi problemet ekzistuese të shtyllës kurrizore. Ai thuhet se është “i shkatërruar” për gjendjen e tij.

“Gjatë arrestimit ata nuk ishin shumë të kujdesshëm me gjendjen e tij,” shtoi Fortier. “Ajo ka përkeqësuar simptomat e dëmtimit të tij të mëparshëm dhe paraliza po fillon të rishfaqet”.

Pra, të flini në një dysheme çimentoje me të burgosurit e tjerë nuk ishte saktësisht e favorshme për shërimin dhe kjo e rëndoi dëmtimin e tij dhe që atëherë ai ka qenë në dhimbje të mëdha me mpirje dhe paralizë, vazhdoi ai.

Ai do të bëj një operacion kurrizor, që shpreson në shërimin e tij.

Artikuj të ngjashëm