Pse u shua skena e festivalit në tregun muzikor?! (Video)

By

Dikur dhuronin emocionin më të madh. Ethet e garës përpos krijuesve i ndjenin edhe adhuruesit e tyre.

Një herë në vit, një skenë mblidhte emra të rëndësishëm të artit shqiptar e po ashtu prezantonte emra të rinj.

Por me kalimin e viteve kjo skenë u shua dhe në Kosovë nuk ngeli as edhe një festival garues i muzikës.

Arsyet sipas kompozitorit Naim Krasniqi është buxheti e ndërsa për gazetaren Nita Brisku vlen të theksohet se interesimi u zbeh për shkak të manipulimeve që bëheshin.

Sot në industrinë muzikore shqiptare krenari nuk është më një trofe por miliona klikime./Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm