Kanye West dhe Jay-Z lënë inatet në të shkuarën

By

Përshëndetja miqësore e Kanye West dhe Jay-Z në festën e ditëlindjes së 50-të të Diddy-t nuk është befasi për njerëzit afër tyre – rezulton se ata kanë përplasur mosmarrëveshjen e tyre ligjore dhe tashmë janë rikthyer për të fituar para … së bashku.

Të dy anëtarët e dyshes “Watch the Throne” u legalizuan në vitin 2017 kur Kanye u nda nga Tidal, shërbimi i transmetimit të Jay. Kanye tha se i kishte borxh 3.5 milionë dollarë, dhe marrëdhënia e tyre profesionale ishte në akull.

Në natën e së shtunës në shtëpinë e Diddy-t … ku ata buzëqeshnin, shtrënguan duart dhe dukeshin krejtësisht të afërt me njëri-tjetrin … sepse ata janë. Burimet e lidhura me të dy artistët tregojnë për TMZ se ata arritën me qetësi një marrëveshje në mosmarrëveshjen Tidal në fillim të këtij viti. Është thënë që të dy burrat janë të kënaqur me rezultatin dhe ata po ecin përpara.

Kanye vuri në operën e tij të parë, “Nebuchadnezzar” muajin e kaluar në Hollywood Bowl … ajo u transmetua ekskluzivisht në Tidal. Si duket do të ketë bashkëpunime të ardhshme për Kanye dhe Tidal.

Sigurisht, ata kanë pasur një marrëdhënie të komplikuar – për vite me radhë … edhe përpara padisë së Tidal. Kanye ishte shqetësuar shumë për faktin Beyonce dhe Jay-Z nuk morën pjesë në dasmën e tij me Kim Kardashian.

Burimi: TMZ.com

Artikuj të ngjashëm