Princ Harry e pranon që i ka raportet e ftohura me vëllanë e tij

By

Thashethemet për një mosmarrëveshje midis vëllezërve mbretërorë filluan pasi Princi William raportohet se i tha Princit Harry se po lidhej shumë shpejt me Meghan Markle.

Princi Harry, 35 vjeçar, më në fund po fillon të flasë për tensionin me vëllanë e tij të madh Princi William, 37 vjeçar.

“Në mënyrë të pashmangshme ndodhin,” pranoi Duka i Sussex në dokumentarin e tij të ri Harry & Meghan: Një Udhëtim Afrikan.

“Por ne jemi vëllezër, ne do të jemi gjithmonë vëllezër. Ne jemi në rrugë të ndryshme për momentin”.

Thashethemet për një përleshje midis vëllezërve – të cilët kanë pasur një lidhje të ngushtë gjatë gjithë jetës së tyre – filluan menjëherë pasi Harry filloi të takohej me gruan e tij të tanishme Meghan Markle, 38 vjeçare.

William thuhet se mendonte se Harry ishte duke shkuar shumë shpejt me marrëdhënien e tij, veçanërisht pasi ai shprehu interes për t’u martuar me yllin e Suits më pak se një vit në marrëdhënie. Harry dhe Meghan përfundimisht lidhën kurorëzim më 19 maj 2018 dhe mirëpritën djalin e parë Archie Mountbatten-Windsor më 6 maj të këtij viti – ndërsa William priti tetë vjet për t’u martuar me Kate Middleton që u martuan në prill të vitit 2011.

Artikuj të ngjashëm