Policia vë në pranga të dashurin e Rihanna-s

By

Reperi ASAP Rocky u arrestua të mërkurën në aeroportin e LAX-it teksa po kthehej nga Barbados, ku po pushonte me këngëtaren Rihanna, të dashurën e tij që është shtatzënë me fëmijën e parë të çiftit.

Policia e Los Anxhelosit arrestoi reperin, emri i vërtetë i të cilit është Rakim Mayers, në lidhje me një sulm në nëntor 2021 me një armë vdekjeprurëse. Ai u arrestua nga Divizioni i Vrasjeve të Grabitjes në LAPD dhe u ndëshkua për sulm, sipas kapitenit të LAPD Jonathan Tippet.

Më 6 nëntor, rreth orës 22:15, një debat mes dy të njohurve ka ndodhur pranë Selma Avenue dhe Argyle Avenue në zonën e Hollivudit. Debati u përshkallëzua dhe rezultoi që njëri të qëllonte me pistoletë në drejtim të tjetrit, sipas forcave të rendit. Viktima ka pësuar lëndime të lehta dhe më pas ka kërkuar tretman mjekësor.

Pas të shtënave, i dyshuari, i cili u identifikua si Mayers, dhe dy meshkuj të tjerë u larguan nga zona në këmbë.

Reperi “Fashion Killa”, 33 vjeçar, po mbërrinte me një avion privat kur u arrestua nga oficerët e LAPD-së dhe Forcat e Emigracionit dhe Doganave të SHBA-së, raportoi NBC News. Avokati i tij, Alan Jackson, konfirmoi për NBC se klienti i tij ishte arrestuar.

Artikuj të ngjashëm