Policia thirret në shtëpinë e Britney Spears pas postimit të saj të fundit

By

Zyrtarët u thirrën në shtëpinë e Britney Spears në Kaliforninë jugore të mërkurën për të kryer një kontroll të mirëqenies pasi këngëtarja postoi një video në mediat sociale që e përshkruante atë duke kërcyer me thika.

Dikush i afërt me Spears i quajti autoritetet “të shqetësuara vërtet për mirëqenien e saj”, tha për CNN kapiteni i Zyrës së Sherifit të Qarkut Ventura, Dean Worthy.

“Disa do të argumentojnë se kjo është ajo duke shprehur lirinë e saj krijuese, dhe disa mund të argumentojnë se kjo është e rrezikshme dhe ka një çështje sigurie ose shqetësim për shëndetin mendor,” tha Worthy, por autoritetet zgjodhën të kontrollonin mirëqenien e këngëtares për shkak të thirrjes fillestare nga Dikush afër Spears.

Thirrja fillestare nga bashkëpunëtori i Spears, autoritetet e të cilit nuk janë emëruar, i ishte drejtuar ekipit të vlerësimit të shëndetit mendor të Departamentit të Policisë së Los Anxhelosit, i cili më pas e referoi thirrjen në zyrën e sherifit, tha Worthy.

Zyra e sherifit dërgoi një rreshter që “ka pasur kontakte të mëparshme me zonjën Spears gjatë shumë viteve” dhe që kishte marrëdhënie me këngëtaren, në shtëpinë e yllit në Thousand Oaks, Kaliforni, për të kontrolluar mirëqenien e saj tha ai.

Rreshteri mbërriti në shtëpinë e Spears, tha Worthy, dhe u kontaktua gjatë një telefoni në hyrje nga një anëtar i ekipit të sigurisë së Spears. Rreshteri “shpjegoi se ishte atje bazuar në informacionin që [Spears] mund të jetë duke përjetuar një krizë të mundshme të shëndetit mendor ose në rrezik të vetëdëmtimit,” tha Worthy.

Shefi i sigurimit të këngëtares i tha rreshterit se ishte me Spears, nuk kishte asnjë kërcënim për sigurinë e saj dhe këngëtarja nuk donte që deputetët të hynin në pronë. Worthy tha se avokati i Spears e thirri gjithashtu rreshterin, “i shpjegoi se sapo kishte folur me këngëtaren” dhe “e siguroi atë se nuk kishte probleme me zonjën Spears mendërisht, fizikisht ose ndryshe.”

Të hënën, Spears ndau videon e saj duke kërcyer me atë që duket të jenë dy thika metalike kuzhine në Instagram. Më vonë ajo e përditësoi postimin me mbishkrimin: “Kam filluar të luaj në kuzhinë me thika sot”, më vonë duke shtuar: “Mos u shqetësoni se ato NUK janë thika të vërteta!!! Halloween është së shpejti!” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm