Përzgjedhur nga të famshmit: Këto janë çizmet e këtij viti

By

Ja disa personazhe të famshëm që kanë marrë vendimet e tyre shumë kohë më parë. Kjovërtetoi se një palë çizme të përshtatshme mund të jenë po aq të fuqishme sa rrobat. Ju lutemi, mbani parasysh këtë përpara se të shkoni në një ‘gjueti’ të çizmeve.

Cardi B kompletoi stilin ‘latte’ me çizmet UGG me platformë. Ngjyrat e buta të çizmeve UGG harmonizohen ngrohtësisht me ngjyrat e veshjes suaj. Ajo që është po aq e rëndësishme sa ngjyra këtu është platforma e trashë. Thonja e fortë jo vetëm që shton formën e bllokuar unike të çizmeve UGG, por gjithashtu vendos me kujdes stilin e përgjithshëm.

A nuk e keni ndjerë tashmë se është një barrë në zemrën tuaj? Lërini mënjanë paragjykimet tuaja. Çizmet me dizajne të ndezura janë më të dobishme sesa mund të mendoni. Hapni garderobën tuaj dimërore. Nëse ju pëlqejnë më së shumti ngjyrat neutrale dhe dizajnet minimaliste, do t’ju rekomandoja ta provoni të paktën një herë. Do të sigurojë ajër të pastër për rrobat e dimrit që priren të bëhen monotone.

Çizmet e Sarah Jessica Parker ishin praktike në shumë mënyra. Në vend të çizmeve të gjata që janë të vështira për t’u veshur dhe hequr, zgjodha çizmet e shkurtra deri në kyçin e këmbës. Materiali kamoshi nxjerr në pah sensin e stinës. Hapja e bollshme dhe detajet e palosur duken komode dhe në të njëjtën kohë japin një atmosferë bohemiane. Të gjithë këta janë elementë që e bëjnë atë të përsosur për çizmet e përditshme.

Entuziastja e çizmeve Emily Ratajkowski e njeh fuqinë e çizmeve stiletto. Shikoni veshjen e ngushtë, gishtin me majë dhe thembra që rivalizojnë getat. Pamja e pulovrës së tepërt, e cila dukej sikur do të dukej e shkujdesur, u kthye menjëherë në një pamje nate. Kjo do të thotë se është e lehtë të arrihet një efekt veshjeje pa asnjë përpjekje.

Këto janë çizmet Tabi që përmirësojnë stilin tuaj vetëm me një gisht të ndarë. Kjo tregon se mund të dukeni elegant edhe pa printime të ndezura apo ngjyra të theksuara. Irina Shay shmangu monotoninë e një look-u krejt të zi dhe çizmet e zeza me çizmet Tabi.

Artikuj të ngjashëm