Përflitet se Britney Spears po rikthehet në muzikë me një bashkëpunim legjendar

By

Elton John thuhet se do të publikojë një version të ri të këngës së tij klasike “Tiny Dancer” me yllin e popit Britney Spears.

Sipas Page Six, dy këngëtarët së fundmi kanë bashkuar forcat në studio për një “sesion regjistrimi super sekret” së bashku me producentin Andrew Watt.

“Kjo ishte ideja e Eltonit dhe Britney është një fanse e madhe,” vuri në dukje një burim i paidentifikuar. “Ata kanë regjistruar një remix të ‘Tiny Dancer’ si një duet i plotë – dhe është e pabesueshme.”

“Ata e kanë luajtur tashmë për njerëzit në kompaninë e tyre diskografike dhe të gjithë janë të mërzitur. Është shumë mirë”, vazhdoi burimi. “Ata thonë se kjo do të jetë kënga e verës.”

Asnjëri nga artistët nuk i ka komentuar ende thashethemet, megjithëse Page Six vuri në dukje se versioni i ri i “Tiny Dancer” mund të dalë në treg muajin e ardhshëm. Origjinali, i lëshuar në 1971, renditet ndër këngët më ikonike të John.

Nëse kënga e raportuar realizohet me të vërtetë, ajo do të shënojë këngën e parë të re të Spears që nga viti 2016. Ylli i popit ka bërë tituj në vitet e fundit për shkak të betejës së saj për t’u liruar nga një konservator ligjor, i mbajtur nga babai i saj, i cili ishte u hoq përfundimisht në nëntor 2021. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm