Për të apasionuarit pas syzeve, Laura Imami për herë të parë në Kosovë

By

Laura Imami hyri në industrinë e syzeve me një moto të qartë:

“Unë dua vetëm më të mirën – asgjë tjetër nuk bën punë.”

Deri më sot pa kompromis kur bëhet fjalë për cilësinë, ajo filloi karrierën e saj dy dekada më parë ajo arriti majën e syzeve luksoze.

Me syrin e saj të ndërlikuar për detaje dhe prirjen e saj natyrore drejt formave klasike, përsëri në vitin 2013 Laura vendosi që ajo është e gatshme të fillojë rrugëtimin e saj në hartimin e koleksionit të saj të syzeve, e cila doli të jetë menjëherë e suksesshme, përtej pritjeve të saj.

“Dizajnimi i kornizave nuk ka të bëjë vetëm me pamjen estetike. Shumë elemente luajnë pjesë të rëndësishme në mbledhjen e produktit tim përfundimtar. Secila nga kornizat e mia është e punuar me dorë, asgjë nuk prodhohet në masë, kështu që gjithçka kontrollohet individualisht për përsosmëri.” – thotë Imami.

Related image

Për të gjithë ju që doni të keni në dorë syze të dizajnuara nga Imami, syze të kualitetit të lartë nga duart e mjeshtërve të vërtetë, Laura Imami vjen për herë të parë në Kosovë.

Në NANA Fashion Food & Bar në Prishtinë, Laura Imami do të jetë aty personalisht të ju prezantojë syzet në datat 6 dhjetor (e premte) nga ora 18:00 – 20:00 dhe me 7 dhjetor (e shtunë) nga ora 12:00 – 16:00. Gjatë këtyre ditëve syzet nga Laura Imami mund t’i keni tuajat me çmime promocionale.

Image result for laura imami

Kornizat e Laura Imami punohen me dorë në një fshat të vogël e të bukur në Italinë Veriore. Puna është bërë nga mjeshtrit me traditë shekullore të bërjes së kornizave të syzeve –  procesi i prodhimit mbikëqyret nga Laura derisa modelet e saj të vijnë në jetë në formën e tyre të përsosur.

Modelet e saj të syzeve janë paraqitur në Vogue, Marie Claire, Harpers Bazaar, Elle, Telegraf etj.

Koleksioni Laura Imami është shpërndarë sot në optika të ndryshme të butikëve, në Londër, New York, Kopenhagë, Cyrih, Berlin, Paris, Beverly Hills, Johannesburg etj.

Tani ajo ka treguar se ka dizejnuar syze të personalizuara për një nga personalitetet më të famshme në Amerikë, prezantuesen, aktoren dhe filantropisten e njohur, Oprah Winfrey.

Laura e quan këtë si “arritja më e madhe, më e ëmbël dhe si shpërblimi më i madh deri tani” për brendin e saj, ndërsa ata ndihen “të nderuar e të privilegjuar për këtë mundësi”.

 

 

Artikuj të ngjashëm