Shuhet nga jeta aktori i njohur amerikan

By

Ka ndërruar jetë aktori i famshëm amerikan Frank Bonner në moshën 79 vjeçare.

Familja e tij ka konfirmuar se aktori vdiq si rezultat i ndërlikimeve nga demenca e trupit Lewy.

Aktori vdiq në shtëpinë e tij në Laguna Niguel, në jug të Los Angeles.

Ai ishte diagnostikuar rreth tre vjet më parë me sëmundjen që çon në përkeqësimin e ndërlikimeve mendore dhe fizike.

Bonner ka një karrierë të gjatë në botën e filmit. Ai u shfaq në 88 nga 90 episodet e “WKRP në Cincinnati”, të cilët u transmetuan për katër sezone nga vitet 1978-1982.

Ai drejtoi disa nga komeditë më të mëdha të kohës duke përfshirë, “Who’s the Boss?”, “Head of the Class” dhe “Newhart”.

Aktori vazhdoi me sukseset e tij në fillimet e viteve 1990, me filmat “The New WKRP in Cincinnati” ,  “Scarecrow and Znj. King”, dhe “Court Night”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm