Për një shifër astronome tani mund ta merrni me qira vilën e Ronaldos

By

Pasi iu bashkua Saudi Pro League në dhjetor, duket se Cristiano Ronaldo nuk do të ketë nevojë për shtëpinë e tij në Madrid së shpejti. Kështu, ai ka vendosur që ndërkohë t’ua ofrojë super fansave.

Ylli portugez i futbollit dhe e dashura e tij, Georgina Rodriguez, së fundmi kanë listuar mega-rezidencën e tyre spanjolle me qira, raportoi fillimisht Marca. Sipas gazetës, futbollisti kërkon 10,000 € në muaj. Fillimisht e ndërtuar nga arkitekti i njohur Joaquin Torres, dizajni i gërmimeve është pothuajse i ngjashëm me një bunker me muret e tij gjigante prej betoni dhe panelet prej druri. Në pjesën e përparme, do të vini re se inicialet e Ronaldos janë gdhendur në dorezat e dyerve.

Brenda, vendbanimi është i mbushur me bollëk xhami dhe mermeri. Diku tjetër, dritaret e mëdha ofrojnë pamje të kopshteve përreth dhe lejojnë një ton dritë natyrale. Përhapja mbresëlënëse ka më shumë se 3901 metra katrorë dhe përmban shtatë dhoma gjumi, nëntë banja, dy pishina, një xhakuzi në natyrë, një tarracë të mbuluar dhe një garazh masiv. (Sulmuesi dihet se është një koleksionist i zjarrtë i makinave.) Natyrisht, kompleksi i gjerë vjen me fushën e vet të futbollit dhe qendrën më moderne të fitnesit. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm