Pas Elon Musk, kush shprehu dëshirë për ta blerë Twitter-in?

By

 

Conor McGregor ka pohuar se dëshiron të blejë Twitter-in, pasi Elon Musk vendosi në pritje blerjen e kësaj kompanie prej 35 miliardë funtesh.

Musk po vonon marrjen e tij derisa të verifikojë detajet në lidhje me numrin e llogarive të rreme në Twitter, por këmbëngul se ai mbetet i përkushtuar për të përfunduar blerjen e tij. Ish-kampioni i UFC-së në dy pesha, McGregor, është një nga sportistët më të pasur luftarakë në botë, por ka një vlerë neto në miliona, jo në miliarda.

Kjo nuk e pengoi atë të postonte në Twitter: “Unë po blej Twitter”, muaj pasi ai pretendoi se ishte i interesuar të blinte fillimisht klubet e futbollit Manchester United dhe më pas Chelsea.

McGregor javën e kaluar e gjeti veten të zbritur nga top 10 atletët më të pasur në botë, pasi nuk kishte luftuar që kur u mund nga Dustin Poirier verën e kaluar.

Artikuj të ngjashëm