Pas betejës së ashpër ligjore, Amber Heard rikthehet në aktrim

By

Amber Heard po kthehet në aktrim pas një beteje të gjatë ligjore me ish-bashkëshortin e saj Johnny Depp.

Ylli i “Aquaman” është parë në trailerin e parë të “In the Fire” i cili u publikua të mërkurën.

Traileri tregon Heardin si një psikiatre amerikane që udhëton në Kolumbi për të vlerësuar një fëmijë të trazuar, për të cilin vendasit kanë besuar se është i pushtuar nga djalli.

“Filmi është një meditim mbi fuqitë pothuajse të mbinatyrshme të dashurisë, të treguara përmes një gruaje me vullnet të fortë dhe të pavarur në fillim të shekullit të 20-të”, tha Amber Heard në një deklaratë të lëshuar përpara grevës së aktorëve.

“Ndihem e nderuar që jam pjesë e kësaj pune dashurie dhe që jam kryesuesja në vizionin e Conor Allyn”, tha ajo duke përmendur emrin e regjisorit të filmit.

“Ndihem me fat që jam i rrethuar nga një kast kaq i mrekullueshëm. Ata janë po aq të përkushtuar dhe magjik sa personazhet që luajnë.”

Në qershor, Amber Heard apeloi ndaj vendimit të një jurie të Virxhinias se ajo shpifi ish-bashkëshortin Johnny Depp, kur ajo pretendoi në një artikull të gazetës se ajo ishte një e mbijetuar e dhunës seksuale, sipas dokumenteve të gjykatës.

Ekipi ligjor i Heard dërgoi njoftimin e apelit në Gjykatën e Apelit të Virxhinias, duke kërkuar të anulonte vendimin e gjykatës më të ulët të 1 qershorit.

Pas një gjyqi televiziv gjashtë-javor, një juri prej shtatë personash arriti në përfundimin se Heard shpifte Depp-in dhe yllit të “Pirates of the Caribbean” iu dha 10.35 milionë dollarë dëmshpërblim. Juria gjithashtu përcaktoi se Heard kishte vuajtur shpifje, duke i dhënë asaj 2 milionë dollarë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm