Orfeh dhe Andy Karl ndahen pas 23 vitesh martesë

By

Orfeh dhe Andy Karl janë ndarë.

Çifti shumëvjeçar dhe veteranët e teatrit – të njohur për rolet në skenë së bashku në adaptimet muzikore të Saturday Night Fever, “Legally Blonde” dhe “Pretty Woman” – informuan fansat për statusin e martesës së tyre dy dekadash në një deklaratë të përbashkët të postuar në Instagram.

“Pas 23 vitesh një lidhje të mrekullueshme dashurie, si në skenë ashtu edhe jashtë saj, ne kemi marrë vendimin për t’u ndarë”, thuhet në deklaratën, e cila vjen në mbishkrimin e një fotoje të aktorëve duke pozuar të ndarë.

Dyshja e larguar, të cilët zakonisht janë të vendosur jashtë Nju Jorkut, kanë jetuar në distancë gjatë vitit të kaluar ndërsa Karl ripërsëriti rolin e tij të nominuar nga Tony në “Groundhog Day: The Musical”.

“Mbajtja e një martese të fortë mund të jetë sfiduese, veçanërisht kur punojmë në anët e kundërta të botës, por ne mbetemi të përkushtuar për të ndërtuar një të ardhme të fortë, qoftë së bashku apo të ndarë”, vazhduan Orfeh dhe Karl në deklaratën e tyre.

“Ne kërkojmë respekt dhe privatësi në këtë moment”, përfundoi dyshja.

Artikuj të ngjashëm