Një mbrëmje 2 Grammy – Dua Lipa, kjo vajzë që po e bën historinë

By

Sa për ilustrim, të marrësh një Grammy në Muzikë është sikur të marrësh një Oscar për filmin më të mirë ose ta fitosh Champions League!

Dhe këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa, po e bën historinë meqë tani ajo është shqiptarja e vetme që e ka në raftin e saj të çmimeve të shtrenjtin Grammy.

Dua e ka fituar çmimin si Artistja më e Mirë e Re në edicionin e 61-të të cmimeve Grammy.

Ky ishte Grammy i dytë pasi që me këngën e saj “Eletricity” ajo mori çmimin Best Dance Recording.

Ajo në garën për artistin më të mirë të ri, i ka mposhtur këta artistë Chloe x HalleLuke CombsGreta Van FleetH.E.R., Margo Price, Bebe Rexha dhje Jorja Smith.

“Dua t’i falënderoj të gjithë fansat e mi, që ma lejuan të jem versioni më i mirë i vetes”, ka thënë Dua gjatë fjalimit të saj.

Artikuj të ngjashëm