Një histori interesante! Aktorja e famshme heq dorë nga veganizmi për shkak të këtij aktori…

By

Anne Hathaway është pjesë e kopertinës së revistës Tatler për muajin qershor të këtij viti.

Aktorja ka folur për revistën edhe për të qenit vegane dhe si u bë që hoqi dorë brenda një nate nga ajo mënyrë e të të ushqyerit!

“Ishim në një restorant me yje Michelin dhe për shkak se Matt Damon është djaloshi më i mirë i thotë kamarierit: do marr çfarëdo që shefi do të më servojë. Dhe bashkëshorti im – i cili kishte një vit që ishte vegan – thotë: “Edhe unë. Dhe unë isha, zemër ai do hajë mish…’ Kështu mbeta e vetmja vajzë në tavolinë dhe e vetmja vegane, e të gjithë po i përshtateshin ambientit. Kështu porosita një salmon dhe mu duk sikur dikush i dha energji të menjëhershme trupit tim”, ka thënë Hathaway. /Prive.al

anne hathaway tattler 034274667

Artikuj të ngjashëm