Një ditë me Mimoza Kusarin, ish kryetarja rrëfen të pathënat nga jeta e saj (VIDEO)

By

Ishte e vetmja grua që mori postin e zëdhënëses së Qeverisë në Kosovën e Pasluftës, e më pas, bëri histori duke u bërë kryetarja e parë grua e një komune në vend.

Tani nuk është më kryetare, por deputetja Mimoza Kusari Lila vjen në Prive me një rrëfim ekskluziv të jetës e përditshmërisë së saj, larg politikës.

Në këtë intervistë, ajo flet për familjen e në veçanti fëmijët e saj dhe thotë plot gjëra që për të uk i kemi ditur.

Ndiqeni intervistën:

Artikuj të ngjashëm