NEXHMIJE PAGARUSHA FESTON DITËLINDJEN E  82-të!

By

Këngëtarja ikonë Nexhmije Pagarusha sot feston ditëlindjen. Ajo ka zgjedhur një restaurant në Prishtinë për të shënuar 82 vjetorin.

Artisja ka lindur me 7 maj 1933 në Pagarushë dhe shquhet për këngët himn të muzikës shqipe si Baresha, E dehun e shumë këngë që kanë lënë gjurmë të përjetshme në diskografinë tonë.

Pagarusha është vlerësuar nga Presidenti i Shqipërisë me urdhërin ‘Nderi i kombit’./Prive.al

Artikuj të ngjashëm