Ndahet nga jeta ylli i “The Godfather”

By

James Caan, aktori veteran i ekranit i njohur për punën e tij në filma të tillë si “The Godfather”, “Misery” dhe “Elf”, ka vdekur, tha familja e tij në një deklaratë në llogarinë e tij të verifikuar në Twitter. Ai ishte 82 vjeçar.

Godfather' Star James Caan Dead at 82

“Me pikëllim të madh ju njoftojmë për ndarjen nga jeta të Jimmy në mbrëmjen e 6 korrikut”, thuhet në deklaratë. “Familja vlerëson dashurinë dhe ngushëllimet e përzemërta dhe kërkon që të vazhdoni të respektoni privatësinë e tyre gjatë kësaj kohe të vështirë.”

Ata nuk kanë bërë të ditur shkakun e vdekjes. /Prive.al

James Caan walked out of The Godfather after cut scene | The Digital Fix

Artikuj të ngjashëm