Ndahet nga jeta në moshë të re ylli i “Game of Thrones”

By

Aktori i Game of Thrones dhe EastEnders, Darren Kent, ka vdekur në moshën 36-vjeçare.

Agjencia e Kentit, Carey Dodd Associates, postoi lajmin në Twitter më herët sot, duke deklaruar se Kent kishte “vdiq paqësisht të premten” i rrethuar nga prindërit dhe miku i tij më i mirë.

“Me pikëllim të thellë duhet t’ju tregojmë se miku dhe klienti ynë i dashur Darren Kent ndërroi jetë paqësisht të premten,” tha agjencia. “Prindërit dhe miku më i mirë pranë tij. Mendimet dhe dashuria jonë janë me familjen e tij në këtë kohë të vështirë. RIP shokun tim.”

I lindur në Essex, Kent filloi të merrte role aktrimi në vitet 2000. Ai vazhdoi të luajë në një numër hitesh të mëdha, duke përfshirë Game of Thrones dhe sapun BBC EastEnders. Në Game of Thrones, Kent u shfaq si një kultivues dhie në një skenë të shkurtër por të paharrueshme në finalen e Sezonit 4. Në episodin “The Children”, personazhi i Kentit u shfaq para Daenerys me trupin e djegur të vajzës së tij të vdekur 3-vjeçare për t’i treguar asaj shkatërrimin që i kishin shkaktuar dragonjtë e saj të padisiplinuar. Pas takimit, mbretëresha lidhi me zinxhirë dy nga dragonjtë e saj që të mos shkaktonin dëme të mëtejshme. /Prive.al

Game of Thrones star Darren Kent dies aged 36 after long health battle | TV  & Radio | Showbiz & TV | Express.co.uk

Artikuj të ngjashëm