“Dale” nga Butrinti, Ledri dhe Kida arrin rekord klikimesh (FOTO)

By

Në muajt e parë të verës, pikërisht me tre korrik të vitit të kaluar, Butrint Imeri, Ledri Vula dhe Kida bashkuan forcat për të publikuar projektin e tyre të përbashkët “Dale”.

Që nga koha e lansimit të këngës, ajo u pëlqye mjaft shumë nga ndjekësit e tyre, shënoi sukses dhe madje në pak muaj publikimi shënoi rekorde klikimesh duke u bërë një ndër këngët më të dëgjuara vitin që lamë pas.

Brenda disa muajsh kënga “Dale” ka kapur shifrën e  100 milionë klikimeve në platformën Youtube.

Ky sukses e ka gëzuar tej mase Butrint Imerin, i cili përmes një postimi është shprehur:

“Rekordi ri personal. Dale//100 milionë shihemi shpejt”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm