Ndahet nga jeta aktori i njohur (FOTO)

By

Aktori Granville Adams, i njohur për rolin e tij si Zahir Arif në dramën e burgut të “HBO Oz”, ka vdekur pas një beteje me sëmundjen e kancerit, në moshën 58 vjeçare.

Tom Fontana, prezantuesi dhe producenti ekzekutiv i “Oz”, konfirmoi lajmin për vdekjen e Adams dhe i bëri nderime aktorit në Instagram të dielën. “Natën e mirë, princ i ëmbël, dhe fluturimet e engjëjve të këndojnë për të pushuar,” shkroi Fontana nën një fotografi të Adams.

Bashkë-ylli i “Oz” Kirk Acevedo, i cili portretizoi Miguel Alvarez në serialin HBO, shkroi: “Unë humba botën time sot pas një beteje të gjatë me kancerin, nuk bëj mirë me humbjen sepse “unë jam i panjohur me të”.

Adams luajti në 48 episode “Oz” nga viti 1997 deri në vitin 2003. Ai luajti oficerin Jeff Westby në “Homicide: Life on the Street” nga vitet 1996 deri në vitin 1999, dhe u shfaq në filmin “Homicide” në vitin 2000 pasi serialet televizive u anuluan. Adams bëri një paraqitje në vitin 2002 në “Empire” si Det. Jones.

Në muajin dhjetor të vitit 2020, Adams njoftoi se po luftonte me kancerin, kur ndau një fotografi të tij nga shtrati i spitalit në Instagram.

Artikuj të ngjashëm