Mos projekti i ri i Mozzik është dedikim ndaj Loredanës?

By

Mozzik sic kishte paralajmëruar, në mesnatë publikoi projektin e tij më të ri në gjuhën gjermane.

“Le të shkojmë” titullohet kënga e tij, e cila dyshohet se është një dedikim drejtuar ish-partneres së tij, Loredanës.

Kjo, bazuar në tekstin e projektit.

“Mos u kthe; E di që thua se jam i çmendur; Ti provo fatin tënd; Unë e di se çfarë po të shqetëson; Respekto, lere, lere; Morali, lere, lere….”- janë disa vargje shkëputur nga teksi i Mozzik.

Teksti i plotë.

“E shihni, kjo nuk ishte kurrë e drejtë, jeta ime nuk ishte gjithmonë e lehtë

Jo, ishte e vështirë, nuk ishte gjithmonë një kohë e mirë

Kam mësuar shumë, asgjë nuk është siç duket

Tradhtarët dhe disfatat, por kjo ka mbaruar tani (Uff)

Mozzik nuk ishte gjithmonë popullor (Ah)

Por gjithnjë kishte një qëllim

Kam mundur tradhtarët

Suksese dhe shumë fitim

Asnjë mik të ri, jo, jo

Shokë të rremë, ciao, ciao

Unë e di saktësisht se kujt i besoj

Dhe unë u them “Hasta la vista” për të gjithë këta ‘….

Mungova më herët por jo sot

Nuk shqetësohem sot sepse jam bërë yll

Dhe ti dëshiron të kthehesh tek unë, mirupafshim”

Artikuj të ngjashëm