Ardian Bujupi sqaron një herë e mirë prejardhjen e tij

By

Këngëtari shqiptar Ardian Bujupi i cili jeton dhe vepron në Gjermani, është shumë i dashur edhe për publikun shqiptar.

Repertori i tij numëron një sërë këngësh në gjuhën gjermane por natyrisht që edhe në shqip.

Prurja më e fundit është bashkëpunimi i dytë me Xhensila Myrtezajn për këngën “Panorama”.

I rrallë në intervista, së fundmi bëri një paraqitje në emisionin NIN me Alaudin Hamitin në Klan Kosova.

Në bisedë e sipër teksa ai përgjigjej në pyetje të fansave, u sqarua një herë e mirë edhe prejardhja e familjes së këngëtarit.

Ndiqni në videon e mëposhtme, nga minuti që këngëtari e sqaron. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm