Mos kaloni pa e lexuar horoskopin tuaj!

By

Horoskopi i kartave tarot të çdo shenje të zodiakut është këtu për të premten, 9 dhjetor 2022. Yjet janë përgjithmonë në favorin tonë sot, ndërsa mësojmë të përdorim pozitivisht talentet dhe aftësitë tona.

Ne zbulojmë pak për situatat tona kur i shikojmë tarotit për këshilla dhe informacion. Si një mjet për hamendje, nuk ka dy lexime të letrave tarot të njëjta.

Perspektiva bëhet relative sot pasi çdo shenjë e zodiakut merr të njëjtin mesazh si një tjetër me të njëjtën shenjë të zodiakut.

Kështu, ndryshimi bëhet se si e interpretojmë kuptimin brenda kontekstit të jetës sonë.

Çfarë do të nënkuptojë e juaja për ju të premten?

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karta tarot: Kryepriftëresha

Ju e dini kur keni krijuar një lidhje të veçantë me një person tjetër që ndihet në të njëjtën mënyrë si ju. Ka diçka në mënyrën se si flisni me njëri-tjetrin që është magjike dhe joshëse. Kjo nuk është një ndjenjë për t’u larguar ose për ta menduar si një rastësi. Shihni se ku të çon udhëtimi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta e tarotit: Tetë shkopinj

Ju dëshironi të shpenzoni kohë, energji dhe përpjekje për të ndërtuar diçka të vlefshme. Asgjë nuk vjen nga ngurrimi për të investuar veten në projekt. Kjo nuk është një çështje e asaj që të delegoni, por t’i caktoni vetes. Me fjalë të tjera, ky lloj suksesi që po përpiqeni të arrini është një punë e brendshme.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Karta tarot: Pesë Pentakula

Paratë shpesh shkaktojnë probleme kur qëllimi është i paqartë. Nëse jeni partneri juaj që po grindeni pak më shumë për financat, bëni një hap prapa dhe pyesni se çfarë mund të bëni për të përmirësuar komunikimin.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Karta tarot: Faqja e shpatave

Do të merrni një mesazh nga dikush i veçantë dhe lajmet do të jenë në kohën e duhur dhe të frikshëm. Ju mund të mos u besoni veshëve për shkak se sa të mira do të bëhen për ju.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Karta tarot: Tre nga Pentakula

Është koha për t’u bërë kreativ, Leo. Ju e dini që kjo periudhë e vitit nuk është e lehtë për shumë njerëz dhe është bërë një barrë për zemrën tuaj. Disa organizata dhe bamirësi ndihmojnë të tjerët në nevojë. Ju nuk keni pse të bëni diçka të mirë vetë; në vend të kësaj, punoni me atë që tashmë është në lëvizje.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Karta tarot: Tre nga shkopinjtë

Mendja juaj është gjithmonë duke lëvizur një milion milje në minutë, dhe në qetësinë e ditës, ju gjeni ide mahnitëse krijuese që mund të vihen në lëvizje. Nëse je e bukur, çfarë gjëje të jashtëzakonshme mund të bësh këtë muaj për dikë që dashuron? Imagjinata juaj do të udhëheqë rrugën.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Karta tarot: Hëna

Ju mund të mos kuptoni ose kuptoni disa gjëra sepse ato janë të reja për ju. Ky mister i jetës mund të shkaktojë paranojën tuaj dhe t’ju mbajë prapa. Pasi ta dini se kjo po ndodh, mos lejoni që kjo t’ju ndalojë nga ëndrrat tuaja.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karta e tarotit: Dy nga shkopinjtë

Ju keni vendimin për të marrë pasi ju hapen dy mundësi. Secila mund të vijë me të mirat dhe të këqijat e saj. Por perfekti për jetën tuaj do të shkëlqejë më shumë se të gjithë të tjerët.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Karta tarot: Qëndrueshmëri

Kohët e fundit po silleni pak të paduruar dhe kjo mund të jetë për shkak të shqetësimit. Keni frikë se do të humbisni diçka që dëshironi. Ndalo. Nëse është menduar për ju, do të jetë e juaja pa dështuar.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karta tarot: Bota

Kjo është një periudhë pa stres në jetën tuaj. Keni arritur në një moment ku njerëzit jo vetëm ju admirojnë, por edhe ju respektojnë. Këtu jeta juaj fillon të marrë një drejtim të ri dhe ndodhin gjëra të mahnitshme që as nuk do ta kishit menduar se mund t’i bënin.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Karta tarot: Ace e Pentacles

Ju duhet një gjë të ndodhë për t’i bërë të gjitha të tjerat të bien në linjë. Epo, ju jeni me fat, Ujori. Kjo kartë tarot zbulon se burimet që dëshironi të merrni për ju janë afër kthesës.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Mbreti i Shkopëve

Ju keni një aleat në këndin tuaj që ju ndihmon të qëndroni të vendosur kundër të gjitha mosmarrëveshjeve. Ekziston një mik i cili është vetëm një telefonatë ose një mesazh larg, tek i cili mund të mbështetesh për të qenë atje dhe për t’ju dhënë gjithë dashurinë dhe mbështetjen që ju nevojitet.

Artikuj të ngjashëm