Mendonim se zgjodhi emër shqiptar, por “Joni” i Adelina Tahirit paska tjetër kuptim për të (VIDEO)

By

Këngëtarja shqiptare Adelina Tahiri, u kritikua shumë nga publiku shqiptar dhe fansat e saj, në momentin që bëri publike lidhjen e saj me biznesmenin maqedonas.

Tahiri u linçua virtualisht me komente nga fansat të cilët drejtuan kah ajo kritika nga më të ndryshmet për shkak se për bashkëshort, zgjodhi dikë të një tjetër kombësie.

Por gjakrat disi u qetësuan kur ajo njoftoi se djali që po priste t’i vinte në jetë do të quhej “Jon”.

Ndonëse fillimisht u mendua se ky emër përfaqësonte një identitet shqiptar, doli të ishte krejt ndryshe dhe historinë e emrit të djalit të saj e rrëfen vet Adelina për Prive.

Gjatë kohës sa ajo kishte festën e bebes, ekipi i Privesë nga Klan Kosova, kanë qëndruar aty dhe këngëtarja gjatë intervistës ka rrëfyer çka saktësisht qëndron prapa emrit, që nuk është as shqiptar e as maqedon!

Rrëfim interesant, dëgjojeni!

Artikuj të ngjashëm