Louis Vuitton prezanton mburojat anti-covid

By

Brendi me famë botërore Louis Vuitton ka krijuar një mburojë elegante kundër COVID-19.

Ndonëse LV njihet si brend shumë i shtrenjt, çmimi i kësaj mburoje ende nuk është bërë i ditur, shkruan CNN.

Përdoruesit e kësaj mburoje do të jenë të mbrojtur edhe nga dielli, pasi nën rrezet e diellit kalon në ngjyrën e errët.

“Gjithashtu përmban mbërtheçka të arta të gdhendura me emrin e markës Louis Vuitton dhe një shirit koke elastike, të monogramuar. Veshja mund të vishet lart si një kapak klasik me majë, sipas etiketës”.

Mburoja e fytyrës do të shitet në internet dhe në dyqanet e Louis Vuitton duke filluar nga 30 Tetori.

Artikuj të ngjashëm