Letra gozhduese e Ramë Lahajt drejtuar Ramës bën xhiron në internet

By

Tenori shqiptar Ramë Lahaj si një artist i përmasave globale në vazhdimësi ka ditur të bëjë dallimin mes artit dhe politikës, duke u rezervuar në këtë të fundit.

Përpos sentimentit patrotik si ish-ushtar i UÇK-së, Lahaj nuk është parë më herët të pozicionohet kundër apo pro figurave të caktuara.

Megjithatë, gjërat kanë ndryshuar mbrëmë. Ai ka dalë haptazi kundër Kryeministrit Rama dhe iniciativës së tij për bashkëpunim me Presidentin serb Aleksandër Vuqiq në kuadër të asaj që po njihet si ‘mini-Schengen’.

Letra e Lahajt e postuar mbrëmë ka bërë xhiron në rrjet. Për vetëm 12 orë, ajo ka grumbulluar mbi 11 mijë pëlqime, mbi 3000 shpërndarje dhe rreth 700 komente.

Të plotë mund ta gjeni më poshtë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm