Kanye West ishte ‘diagnostifikuar gabimisht mendërisht’ pas kthimit në Twitter

By

Kanye West, i cili u diagnostifikua me çrregullim bipolar në vitin 2016, tani po pretendon se ai ishte “i diagnostikuar gabimisht mendërisht”.

Pas kthimit të tij në Twitter pasi më parë i ishte ndaluar faqja për shkak të komenteve antisemite, reperi filloi rutinën e tij të zakonshme të natës duke thirrur të afërmit e tij ndërsa ndante shkëmbime personale të mesazheve të enjten mbrëma.

Këtë herë kundër ish-trajnerit të tij personal, Harley Pasternak, i cili është hebre.

“Ajo që duhet të jetë e qartë deri tani është se unë jam rritur për të mbrojtur të vërtetën time pavarësisht nga pasojat,” shkroi reperi në Twitter së bashku me një pamje të bisedës së tij të supozuar me trajnerin e famshëm.

“Kështu që unë do ta them këtë përsëri se u diagnostikova gabimisht mendërisht dhe pothuajse u drogua nga mendja ime për të më bërë një personazh të mirë të menaxhueshëm.”

Në mesazhin me tekst, Pasternak i kërkoi West që të kishte një “bisedë të dashur, të hapur” me të bazuar në “fakt”. Ai gjithashtu i kërkoi ish-mikut të tij që të përmbahej nga “fjalët shaka” ose “gjëra të çmendura”.

Megjithatë, mesazhi i radhës i Pasternakut ndryshoi melodinë e tij pasi ai në dukje kërcënoi se do ta kthente West, 45 vjeç, në një objekt.

Pasternak dyshohet se ishte personi që thirri policinë në West kur reperi u shtrua në spital për sjelljen e tij “të çrregullt” në vitin 2016.

Megjithatë, shumë njerëz – duke përfshirë shumë të famshëm – i qëndrojnë idesë se gjendja mendore e West nuk e përjashton atë nga pasojat e komenteve të tij.

Për më tepër, u raportua se artisti fitues i Grammy donte ta emëronte albumin e tij të vitit 2018 “Hitler”.

Artikuj të ngjashëm