Letra e fundit e Adem Mikullovcit drejtuar Leze Qenës për vdekjen!

By

Sot të gjithë u zgjuam me lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të aktorit e ish-deputetit Adem Mikullovci.

Pas një periudhe me problem shëndetësorë, zemra e Mikullovcit pushoi së rrahu pas mesnatës duke lënë të pikëlluar të gjithë ata që e deshën artin dhe veprimtarinë e tij.

Aktori Mikullovci kishte ngjallur gjithmonë emocion, edhe me lapsin e tij.

Njëjtë kishte vepruar para disa muajsh kur ndërroi jetë kolegia e tij shumëvjeçare Leze Qena ku mes tjerash thoshte se “nuk ka qare pa ardhë tek ju [Xhevat dhe Leze Qena në botën tjetër]”.

Dedikimi ishte shumë emocionues dhe të plotë po e risjellim në kujtesë më poshtë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm