Lady Gaga transformohet në pamje për të festuar një arritje tjetër

By

Gëzuar ditëlindjen e projektit Star Is Born!

Por kjo nuk është e vetmja gjë që Lady Gaga – dhe të gjithë të tjerët të përfshirë në filmin hit – po festojnë sot.
Image result for star is born
Sipas Interscope, aktorja dhe këngëtarja 33-vjeçare u prezantua me një pllakë që nderonte rekordet e thyera të shitjes së albumit.

Deri më sot, Star Is Born ka arritur statusin e dyfishtë të platinit në SH.B.A dhe më shumë se 6 milion kopje janë shitur në nivel global.

Image result for star is born

Për të festuar këtë moment historik të madh, Gaga debutoi një pamje të re me flokë rozë në Instagram.

“Një vit më parë, një Yll u lind, dhe këtu ne jemi 6 herë me statusin platin rozë,” shkroi ajo në postimin e saj në Instagram.

Kënga “Shallow” nga kolona zanore e filmit, fitoi dy Grammy, duke përfshirë një për performancën më të mirë të duo / duet në pop, një Oscar dhe një Golden Globe gjatë sezonit të çmimeve 2019.

Burimi: Eonline.com

 

Artikuj të ngjashëm