Ky është ushqimi që e pëlqen më së shumti Ledri Vula!

By

S’është biftekue as pastat e as rizoto. Nuk bën pjesë fare në mesin e specialiteteve moderne që gjendet në menytë e restoranteve.

Ledri Vula si ushqim të preferuar ka një specialitet shumë tradicional që s’është pite e as fli!

Bëhet fjalë për ‘bakllasarmën’, që i përket kuzhinës turke e që është gatesë prej brumi me kos dhe me hudhra.

“Më së shumti më pëlqen baklasarma, me shumë kos dhe me hudhra”, ka thënë Ledri në intervistën ’50 Pyetje’ për emisionin Prive në Klan Kosova.

Ndërsa, për ushqimin që e konsumon më së paku ka thënë se është qumështi! /Prive.al

Artikuj të ngjashëm