Ky është një super lajm nga Ardian Bujupi!

By

Ardian Bujupi po shënon 10 vjetorin e karrierës së tij muzikore, me një album!

Por ky album nuk do të jetë si të kaluarit, sepse sipas tij ky përmbledh punën e tij më të mirë që ka bërë ndër vite.

Lajmin e dha vetë këngëtari me anë të një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ku zbuloi edhe kopertinën e albumit që do të lansohet me 28 maj.

“Këtë vit do të publikojë projektin tim më të madh për 10-vjetorin e karrierës. Siç më njihni, diçka muzikore po vjen me cilësi të pakrahasueshme, vepra më e mirë e karrierës sime dhe këtë gjë nuk e kam pretenduar kurrë në 5 albumet e mi. “10” do të publikohet pak para verës, 28.05.2021 dhe përfshin 10 këngë që janë realizuar me shumë punë. Unë jam gati për verën, ju jeni gati për “10”?”, ka shkruar Bujupi. /Prive.al

View this post on Instagram

A post shared by Ardian (@ardianbujupi)

Artikuj të ngjashëm