Pas kritikave të shumta, Jonida Maliqi fshin fotografinë

By

Fotografia e mëposhtme e Jonida Maliqit, ka nxitur shumë reagime.

Kjo për faktin se ajo ka pozuar krah këtyre dy majmunëve të cilët ishin të lidhur me zinxhirë.

Por, nuk kaloi shumë kohë dhe këngëtarja mori një vendim.

Pas kritikave të shumta nga njerëzit, ajo vendosi të fshinte fotografinë dhe të bënte një postim të ri me anë të cilit tha se mbase edhe ka gabuar por kjo gjë nuk do të ndryshonte fatin e kafshëve.

“Kane ardhur ne adresen time shume akuza per mungesen e ndjeshmerise ndaj Kafsheve.

Sme duket normal sensi ekstrem i gjykimit por mirekuptoj ndjeshmerine tuaj ndaj fenomenit qe me ka bere te reflektoj.
Kerkoj ndjese nese kam prekur ndjeshmerine e dikujt.
Ishte nje kalim i thjeshte prane nje Majmuni,kafshe qe e kam dashur qe femije!
Nuk mendova gjate, dalja ne foto ishte spontane dhe skishte per qellim evidentimin e zinxhireve qe nuk i kisha vene re. Mendoj si ju! Eshte e gabuar qe Kafshet te lidhen me zinxhire! Mendoj qe edhe moda dhe pasioni per fotografine duhet te kapercejne tundimin per te dale ne foto me nje Kafshe qe abuzohet! Por s’do te ishte ne fuqine time ta ndryshoja fatin e asaj Kafshe! Ajo qe mund te bej per t’ju respektuar juve dhe per te thene timen mbi fenomenin eshte te fshij foton!
Sikurse njerezit edhe Kafshet duhet te jetojne Lirine si dhuraten me te madhe”, ka shkruar Jonida./Prive.al

View this post on Instagram

Kane ardhur ne adresen time shume akuza per mungesen e ndjeshmerise ndaj Kafsheve. Sme duket normal sensi ekstrem i gjykimit por mirekuptoj ndjeshmerine tuaj ndaj fenomenit qe me ka bere te reflektoj. Kerkoj ndjese nese kam prekur ndjeshmerine e dikujt. Ishte nje kalim i thjeshte prane nje Majmuni,kafshe qe e kam dashur qe femije! Nuk mendova gjate, dalja ne foto ishte spontane dhe skishte per qellim evidentimin e zinxhireve qe nuk i kisha vene re. Mendoj si ju! Eshte e gabuar qe Kafshet te lidhen me zinxhire! Mendoj qe edhe moda dhe pasioni per fotografine duhet te kapercejne tundimin per te dale ne foto me nje Kafshe qe abuzohet! Por s’do te ishte ne fuqine time ta ndryshoja fatin e asaj Kafshe! Ajo qe mund te bej per t’ju respektuar juve dhe per te thene timen mbi fenomenin eshte te fshij foton! Sikurse njerezit edhe Kafshet duhet te jetojne Lirine si dhuraten me te madhe. Faleminderit per mirekuptimin!

A post shared by JONIDA MALIQI (@jonidamaliqi) on

Artikuj të ngjashëm