Kur Shakira merret me Xherdan Shaqirin

By

Shakira, këngëtarja me famë botërore dhe e dashura e futbollistit spanjoll, Gerard Piqué, ka bërë sot një nga shakatë më të bukur për futbollistin shqiptar të kombëtares Zvicrane, Xherdan Shaqirin.

Shaqiri ka shënuar golin më të bukur në kampionatin Europian deri më tani dhe duket se këtë e ka parë edhe Shakira ndaj ka bërë një koment me humor.

“Hera e parë në histori që një çift shënon gol në kampionatin Europian – Pique dhe Shaquiri”.

Jo rrallë ka ndodhur që ermi i Shaqirit të prononcohet si Shakira nga komentatorët e sportit, ndaj dhe vet këngëtarja ka vendosur të bëjë pak shaka.

shakria

Artikuj të ngjashëm