Maluma jo vetëm këngëtar, por edhe aktor që do të luaj në krah të Jennifer Lopez

By

Këngëtari dhe reperi kolumbian bashkëpunoi së fundmi me Madonna, dhe lëshoi ​​një album të ri në maj të këtij viti.

Maluma është duke u përgatitur për të shkëmbyer këngët e tij për skenarë!

Super ylli latin, 25 vjecar, është hedhur në rolin e tij të parë në ekran të madh, duke luajtur të fejuarin e Jennifer Lopez në komedinë e ardhshme romantike Marry Me, raporton Deadline.

Ashtu si ai është në jetën reale, karakteri i Maluma do të jetë një yll roku – por kjo është aq sa ngjashmëritë shkojnë.

Filmi fillon me karakterin e yllit të popit Lopez për t’u martuar me të fejuarin e saj në Madison Square Garden, vetëm për të zbuluar se ai e ka tradhtuar atë me asistenten e saj. Pas një krize që ajo përjeton, ajo zgjedh një mësues matematike (Owen Wilson) nga turma që të martohet me të.

Marry Me, bazuar në një roman grafik nga Bobby Crosby, thuhet se do të shkojë në prodhim në Nju Jork në tetor.

Filmi do të drejtohet nga Kat Coiro, një regjisor i cili ka punuar në serialet televizive  Alëays Sunny in Philadelphia, Dead to Me, Modern Family dhe Shameless.

Burimi: People.com

 

Artikuj të ngjashëm