Kur Adelina Ismaili bënte humor me Qumilin (VIDEO)

By

“Diva e muzikës shqiptare, e para që solli rrymat dhe paraqitjet më ekstravagante dhe të përfolura në Kosovë dhe gjithë shqiptari,hite të pavdekshme, këngë mjaft të bukura” janë vetëm disa nga epitetet që na vijnë në mendje kur përmendet emri Adelina Ismaili.

Veshjet ekstravagante madje edhe zhveshjet po të kësaj natyre i solli e para në ekranet e publikut shqiptar, si në festivale ashtu edhe në koncerte dhe videokaseta që ishin mjaft aktuale në kohën e majava të suksesit të këngëtares.

Kur jemi te videokasetat, a ju kujtohen skenat e shumëta në të cilat Adelina performonte e pa shoqe skenat humoristike të cilat i përgatisnin së bashku me Sevdai Radogoshin, Besim Dinën dhe shumë artist të tjerë bashkëpunetorë?

Prive ju sjellë nostalgjinë nga ato gjirime në të cilat Adelina më bukur se askush kryente detyrën e caktuar./PRIVE.AL/

 

https://www.youtube.com/watch?v=sz1z2Ox8MRA

 

https://www.youtube.com/watch?v=SloV3uGHcIU

Artikuj të ngjashëm