Konfirmohet! Chris Evans është burrë i martuar

By

Një muaj pasi u publikua lajmi se Chris Evans i tha Alba Baptista-s “PO”, aktori i “The Captain America: The First Avenger” zbuloi se ai dhe gruaja e tij tani e lidhën martesën dy herë.

Më 14 tetor 2023, në New York Comic Con, Evans i hodhi turmave një vështrim grupit të tij të dasmës përpara se të tregonte se ata të dy e zyrtarizuan atë në Cape Cod dhe Portugali, në vendin e origjinës së nuses. Ai i tha audiencës se çdo ngjarje ishte “e mrekullueshme dhe e bukur”, sipas HuffPost.

Chris Evans Confirms Marriage to Alba Baptista and Reveals They Had Two  'Wonderful' Wedding Ceremonies | Entertainment Tonight

Ylli i Avengers gjithashtu u dha fansave të tij një paraqitje të shkurtër të procesit të planifikimit të dasmës. “Është shumë për të planifikuar një martesë,” pranoi ai. “Për ata prej jush që janë të martuar, ju e dini se ju merr shumë.” Pas gjithë punës dhe përgatitjes së tyre të vështirë, Evans tha se ai dhe gruaja e tij më në fund mund të pushojnë. “Ne thjesht po shijojmë jetën, duke u përgatitur për vjeshtën, sezonin tim ë preferuar”, vazhdoi ai. “Tani, ne thjesht po relaksohemi dhe shijojmë jetën dhe reflektojmë.”

Më 9 shtator 2023, Evans dhe Baptista u martuan në një pronë private në Cape Cod, një burim konfirmoi për People në atë kohë. Një tjetër i burim i tha Page Six se dhëndri ftoi disa nga bashkë-yjet e tij të Marvel, duke përfshirë Robert Downey Jr., Chris Hemsworth dhe Jeremy Renner.

PEOPLE raportuan se John Krasinski dhe Emily Blunt ishin gjithashtu të pranishëm. Sipas një burimi të brendshëm, dasma e tyre ishte një çështje top-sekret, kështu që të ftuarit duhej të nënshkruanin një NDA dhe telefonat ishin të ndaluar. Pasi nusja dhe dhëndri u shpallën burrë e grua, miqtë dhe familja festuan në një pritje në një tendë të madhe, konkurrojnë me një pistë vallëzimi, sipas PEOPLE.

Artikuj të ngjashëm